Wakacje w Albanii

Albania – nieodkryte piękno południo-wschodinej Europy

Kraj ten przez wiele lat nie był uwzględniany przez organizatorów wjazdów turystycznych jak i samych turystów jako kierunek odpowiedni na wakacje. Panujący ustrój polityczny skutecznie hamował rozwój kraju. Upadek komunizmu w latach 90-tych XX wieku rozpoczął nowy etap i otwieranie się Albanii na poprawę warunków życia, rozwoju, stosunków politycznych. Albania otrzymała szansę by stać się perłą południowo-wschodniej Europy. Jej dostęp do morza Adriatyckiego, Morza Jońskiego, jak również górzysty teren (76% obszaru kraju), długa linia brzegowa, piaszczyste plaże, liczne cuda natury oraz miasta z zabytkami to ogromne atuty, które sprawiają, iż aktualnie wyjazdy do Albanii są coraz częstsze, a do tego dają szansę na wakacje w dobrych cenach. W roku 2016 Albania była jednym z częściej wybieranych destynacji na wakacje all inclusive. Kraj nieco dziki, nieodkryty, mający wiele do zaoferowania, nieprzesiąknięty jeszcze europejskimi zwyczajami. Odnawiana baza hotelowa, nowo powstające obiekty all inclusive i poprawiający się standard zachęcają do odwiedzenia tego kierunku w wakacje, ale nie tylko. Loty do Albanii rozpoczynają się już w pod koniec kwietnia, mamy wtedy okazję wybrać się na jedną z proponowanych przez biura podróży wycieczek objazdowych, w programie których zaplanowane jest ukazanie piękna kraju. Od końca maja natomiast organizatorzy oferują loty czarterowe do najbardziej popularnych na wybrzeżu kurortów takich jak Durres czy Srranda. Durres to drugie co do wielkości miasto w Albanii (pierwsze miasto to stolica Tirana), z największym portem w kraju, znajduje się na zachodnim wybrzeżu kraju, nad Adriatykiem.

Hotele All Inclusive w Albanii

Charakteryzuje się bardzo ładnymi plażami wzdłuż których powstały nowe hotele all inclusive. Idealne miejsce dla preferujących długie spacery, jak również tanie wakacje last minute. Region zdecydowanie turystyczny, dobrze zagospodarowane plaże, place zabaw, bary, uliczne targowiska- wszystko to co potrzebne na idealne wakacje. Biorąc pod uwagę powyższe, turysta szukający spokojnego, bardziej kameralnego miejsca powinien swoje wakacje zaplanować wybierając hotele bardziej na południe. W ofercie polskich organizatorów są także hotele usytuowane np. w lesie piniowym, tak więc miejsca ustronne są tu również możliwe. Region Durres to głównie hotele all inclusive, a właśnie takiej oferty poszukuje najczęściej turysta rezerwując ofertę last minute. Pakiet pełnego wyżywienia nie jest typowym all inclusive wg. wyobrażenia polskiego turysty, przyzwyczajonego do podobnych opcji w Egipcie czy Turcji. Albania ucząc się turystyki i rozwijając ją z roku na rok, na chwilę obecną oferuje all inclusive również w formie 3 posiłków, jednak zakres proponowanych w pakiecie alkoholi znacznie różni się od kierunków wspomnianych powyżej. W ramach hotelowego all inclusive będziemy mieli możliwość skosztowania alkoholi lokalnych typu wino, piwo oraz albańskie  brandy czy koniak. Nieco inną ofertę prezentują hotele w kurorcie na południu kraju, nad Morzem Jońskim – w Sarandzie. Stare miasto, z niesamowitym klimatem, wciśnięte pomiędzy góry a morze. Hotele mniejsze, bardziej kameralne, z mniejszą infrastrukturą hotelową, nastawione bardziej na aktywnych turystów, poszukujących klimatu, miejsca do zwiedzania, a nie bogatego all inclusive. Miasto typowo turystyczne, pełne restauracji, knajpek, barów, żyje do późnych godzin nocnych. Hotele oferują tu opcje wyżywienia w postaci śniadań lub 2 posiłków, a liczne restauracje kuszą smaczną kuchnią lokalną w bardzo atrakcyjnych cenach. Wybierając hotel w ofercie last minute w niższej cenie i dołączając tanie posiłki w Sarandzie mamy szansę na wakacje bardzo atrakcyjne cenowo.
Saranda znajduje się naprzeciw greckiej wyspy Korfu. Jest to świetna okazja by swoje wakacje w Albanii poszerzyć również o greckie klimaty. Nawet wykupując ofertę last minute i nie planując zbyt intensywnie trasy zwiedzania jesteśmy w stanie zakupić bilet na prom, który z dość dużą częstotliwością kursuje pomiędzy Albanią a wyspą Korfu. Tym samym sposobem Saranda jest miastem, którą bardzo często odwiedzają turyści spędzający swoje wakacje all inclusive na wyspie.

Albania na wakacje

Biorąc pod uwagę powyższe, Albania mimo, iż jest kierunkiem nowym w turystyce, chętnie jest brana pod uwagę na wakacje. Oferta w biurach podróży coraz szersza, odkrywa przez nami szereg nowych możliwości zakwaterowania, wycieczek dodatkowych, które pozwolą bliżej poznać kraj i jego mieszkańców. Wystarczy już tylko rezerwacja oferty last minute.

Dodaj komentarz