agroturystyka

Co można robić w gospodarstwie agroturystycznym?

W ciągu ostatnich lat agroturystyka zdecydowanie zyskała na popularności. Chcąc odpocząć od polskiego morza lub gór, dużej ilości ludzi, tłoku, możemy wybrać się do gospodarstwa ekologicznego, agroturystycznego, gdzie czeka nas komfortowy wypoczynek na łonie natury, kontakt ze zwierzętami, możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Z takiego wypoczynku będą zadowolone zarówno dzieci, jak również osoby dorosłe.

Co roku szukamy ciekawych miejsc do wypoczynku. Jednocześnie jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że w ciekawy sposób możemy odpoczywać nie tylko latem, ale przez cały rok, nie wyjeżdżając za granicę.

Rozwiązaniem, które jest coraz bardziej popularne jest agroturystyka. Tego rodzaju wczasy zdecydowanie różnią się od typowego plażowania i pływania w morzu, niemniej jednak są bardzo atrakcyjne, głównie dlatego, że pozwalają na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu, jak również na korzystanie z atrakcji, które przeważnie nad morzem czy w górach nie są po prostu dostępne. Agroturystyka ma naprawdę wiele zalet.

Co jest gospodarstwo agroturystyczne?

Śmiało można określić agroturystykę jako jeden z najlepszych sposób na to, aby odpocząć na wsi, daleko od miasta. Agroturystyka to właśnie forma wypoczynku maksymalnie zbliżona do wiejskiej. Najczęściej wybieramy gospodarstwa agroturystyczne, które oferują nocleg wraz z wyżywieniem, jak również zapewniają różnego rodzaju atrakcje (możliwe ze względu chociażby na położenie, wykorzystanie naturalnego otoczenia).

W gospodarstwie agroturystycznym możemy się spotkać z możliwością ekologicznej uprawy roślin, hodowli zwierząt, jak również korzystać z walorów świeżego powietrza, uroków akwenów wodnych.

Co można robić w gospodarstwie agroturystycznym?

Istnieją najróżniejsze gospodarstwa agroturystyczne, bez problemu znajdziemy więc takie, które spełnią nasze oczekiwania, jak również zaoferują ciekawe atrakcje. Wśród najważniejszych atrakcji można wymienić chociażby:

– możliwość pomocy w uprawie roślin i hodowli zwierząt,
– kontakt ze zwierzętami domowymi, jak również gospodarskimi,
– możliwość skorzystania ze specjalnej terapii z wykorzystaniem zwierząt,
– wędkarstwo,
– spacery po lesie,
– jazda na rowerze,
– zabawa nad wodą, pływanie, spływy kajakowe,
– wycieczki górskie,
– garncarstwo, nauka szycia, robienia przetworów.

Gospodarstwo agroturystyczne może być malowniczo położone, w pobliżu możemy mieć dostęp do stawów hodowlanych, jezior, lasów, upraw roślin czy hodowli zwierząt.