Czy w czasie wakacji warto kupować sprzęt narciarski?

Złapałeś narciarskiego bakcyla i nie możesz doczekać się na kolejny sezon? Nawet w trakcie upalnego lata nie musisz zapominać o swojej pasji. W tym okresie sklepy narciarskie kuszą naprawdę korzystnymi cenami sprzętu i akcesoriów. Dowiedz się, czy to dobry czas na zakupy i o czym pamiętać, wybierając ekwipunek na stok.

Kiedy kupić nowy sprzęt?

Zanim zastanowisz się nad tym, kiedy i jaki sprzęt kupić, zastanów się, czy faktycznie potrzebujesz nowego ekwipunku. Zakup polecany jest przede wszystkim początkującym, którzy chcą zacząć regularnie jeździć. Podczas pierwszej wyprawy na stok warto skorzystać z wypożyczalni, jednak później lepiej zainwestować w narty, wiązania i buty dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb – szczególnie, jeśli znalazłeś już swój styl jazdy. Kupując w odpowiednim czasie, nie musisz ponosić bardzo dużych wydatków, by skomponować optymalne wyposażenie.

Po czym zaś poznać, że Twój stary sprzęt wymaga wymiany? Narty to zwykle kwestia kilku sezonów, nawet jeśli są zadbane. Jeżeli ich krawędzie nie nadają się już do ostrzenia, zdecydowanie czas na nową parę. Wymienić narty możesz jednak również zanim całkiem się zużyją – posezonowe promocje to świetna okazja, by zaopatrzyć się w model wyższej klasy. Wyznacznikiem zużycia butów jest zmniejszony komfort użytkowania. Nawet najlepsza wyściółka z czasem traci swoje właściwości, intensywna jazda może też powodować uszkodzenia konstrukcji obuwia. Wymianę kasku zaleca się co 5 lat. Zawsze należy też wymieniać wszystkie te elementy, które z jakichś powodów przestały pasować. Nowy sprzęt potrzebny będzie też przy zmianie stylu jazdy.

Czy warto kupować sprzęt narciarski latem?

Eksperci z serwisu NartyWarszawa.pl potwierdzają, że lato to jeden z najlepszych okresów na zakup sprzętu narciarskiego. W tym czasie możesz liczyć na naprawdę atrakcyjne ceny wielu produktów renomowanych producentów – np. takich gigantów branży jak Atomic, Fischer, Salomon, Oakley, Head czy Volkl. Najnowsze kolekcje pojawią się na rynku dopiero jesienią, jednak różnią się one od zeszłorocznych głównie drobiazgami i wyglądem. Jeżeli więc nie zależy Ci na tym, by zawsze szusować w najnowszych modelach, latem możesz sporo zaoszczędzić, kupując naprawdę wysokiej jakości produkty często za połowę ich wartości.

Niskie ceny w sklepach narciarskich utrzymują się zazwyczaj od wiosny do końca lata. Swoje zakupy możesz więc spokojnie przemyśleć. Największy wybór sprzętu dostępny jest na początku sezonu wyprzedażowego, jednak również w środku wakacji nie powinieneś narzekać na brak interesujących opcji. Wybierz renomowanego sprzedawcę, a otrzymasz nie tylko atrakcyjną ofertę, ale również pomoc w wyborze optymalnych dla siebie rozwiązań.

Czego potrzebujesz na nadchodzący sezon?

Rozważając zakupy, nie zapominaj, że na stoku korzystasz nie tylko z nart i butów. Sprawdź stan swoich ubrań narciarskich i akcesoriów.

To właśnie teraz najkorzystniej kupisz również:

  • kurtki,
  • spodnie,
  • czapki, rękawiczki,
  • kije,
  • gogle,
  • bieliznę termoaktywną,
  • pokrowce i wiele innych produktów.

Jeśli będziesz zwlekać do zimy, zapłacisz za nie znacznie więcej. Dokonując większych zakupów, możesz za to często uzyskać dodatkowy rabat, który jeszcze bardziej obniży ich cenę. Jeśli już teraz zaopatrzysz się w nowy sprzęt, będziesz mógł wyruszyć na stok, gdy tylko zacznie się sezon. Nie zwlekaj i sprawdź więc, co mamy do zaoferowania!

Dodaj komentarz