Wakacje na teneryfie

Teneryfa – popularny wakacyjny kierunek

Największą wyspą w  archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa. Od wielu sezonów niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród turystów na wakacje. Jej duża różnorodność w zakresie krajobrazu, różne strefy klimatyczne oraz ogromna baza hoteli all inclusive przyciągają rzesze turystów z różnych stron świata.

Ta najbardziej zielona i z kolei najbardziej górzysta z wysp kanaryjskich znajduje się na Oceanie Atlantyckim, jedynie ok. 300 km wybrzeża Afryki. Sąsiaduje z Gran Canarią, stwarza więc doskonałą okazję na aktywne wakacje i poznanie dwóch wysp w ramach jednego wyjazdu. Wakacje na Teneryfie możliwe są o każdej porze roku, słońce świeci tu przez cały rok, utrzymując nawet zimą temperaturę na poziomie ok. 21 stopni. Określana jest mianem kontynentu w miniaturze, ze względu na różne strefy klimatyczne. Warto to wiedzieć decydując się chociażby na atrakcyjne zimą oferty last minute. Północ wyspy, bardziej zielona, z charakterystycznymi plażami w kolorze czarnym. Część ta jest bardziej uboga w plaże, jednak wakacje po tej stronie wyspy mają również swoje plusy. Wakacje last minute są dostępnej w atrakcyjnej cenie, są także liczne wycieczki fakultatywne, które nie wymagają długich podróży. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji jest wyjazd do Loro Parku – parku zoologiczno-botanicznego w Puerto de la Cruz z pokazami delfinów i papug. Wybierający wakacje w Puerto de la Cruz powinni odwiedzić również słynny kompleks basenowy Lago Martinez, wybudowany nad brzegiem Oceanu. Zespół basenów w różnych formacjach dla całych rodzin, kaskady, fontanny to atrakcje dostępnego dla każdego turysty. Wycieczka do stolicy wyspy należy również do punków obowiązkowych, czas dotarcia z Puerto de la Cruz to jedynie ok. 40 minut. Skorzystać tu można z komunikacji lokalnej lub wypożyczyć samochód.
Odmiennym krajobrazem wyróżnia się natomiast południe wyspy, bardziej słoneczne, z większą ilością plaż, głównie piaszczystych choć z piaskiem w różnych kolorach. Południe wyspy to popularne kurorty turystyczne takie jak Costa Adeje, Playa de las Americas czy Los Cristianos. Miejsca obfitujące w dużą ilość rozrywek, restauracji, dyskotek, sklepów, ale również bardzo zabudowane, „betonowe”, bywają również głośne. Znajdujące się tu hotele oferują bardzo często tak popularną wśród turystów formę wyżywienia, czyli all inclucive. Można jednak znaleźć również oferty last minute oparte na inne formule – samych śniadaniach lub opcji z dwoma posiłkami. Teneryfa to również liczne apartamenty, z aneksami kuchennymi do samodzielnego przygotowywania posiłków. Turyści preferujący wygodę wybiorą gotowe pakiety all inclusive, forma z aneksami wybierana jest częściej przez rodziny z dziećmi, również ze względu na niższą cenę oferty w porównaniu do oferty all inclusive. Turyści spędzający wakacje na południu wyspy mają również możliwość udania się do stolicy wyspy, podróż zajmuje ok. 60 minut. Atrakcją na miejscu, chętnie odwiedzaną przez rodziny z dziećmi, ale również i samych dorosłych jest najbardziej rozpoznawalny na świecie park wodny Siam Park. Aquapark powstał w oparciu o zabudowę z Tajlandii, zajmuje powierzchnię ok. 185000 m2. Planując wakacje na Teneryfie, warto zaplanować również wizytę również tutaj. Kolejną znaną i rozpoznawaną atrakcją na wyspie jest wulkan Teide, który jest jednocześnie najwyższym szczytem w całej Hiszpanii (3718 mn.p.m.), objęty jest ochrona parku narodowego, wpisany również na listę UNESCO.

Wakacje na Teneryfie

Teneryfa to dzisiaj najchętniej wybierana wyspa z oferty biur podróży. Łagodny klimat, hotele dobrej jakości, all inclusive i plaże to główne atuty w przypadku rodzin z dziećmi, które preferują wypoczynek na terenie hotelu, w pobliżu plaży i wody. Bardziej aktywny turyści również znajdą wiele możliwości na swoje wakacje, tak by móc poznać i zaczerpnąć jak najwięcej z danego kraju. Mimo, iż wyjazdy na Teneryfę sprzedają się bardzo dobrze, oferta last minute również występuje. Takie miesiące jak listopad, grudzień i styczeń to największa szansa by „złapać” najlepszą okazję. Wyjazd na wakacje last minute jest więc również możliwy.

Dodaj komentarz