Wakacje na San Escobar

Wakacje na San Escobar będą prawdziwym hitem lata 2017! Położenie Republiki budzi kontrowersje do dnia dzisiejszego wśród wszystkich. Ogólnie jest to Państwo położone na Morzu Karaibskim, a językiem urzędowym jest portugalski.

Piękna sceneria na pewno zwróci uwagę wszystkich przyjeżdżających tam na wakacje turystów. Hotele już szykują się do przyjmowania tłumów, prawie wszystkie będą w opcji all inclusive, aby pokazać jak prężnie się rozwija tam infrastruktura turystyczna i nie jest w tyle za popularnymi sąsiadami jak Dominikana, Kuba, Jamajka.  Z pewnością można powiedzieć, że nie zabraknie również wyjazdów last minute, ponieważ Republika San Escobar posiada własne czartery, o które już się bija wszyscy operatorzy turystyczni w Polsce. Zakłada się ze może ich być nawet kilkanaście w ciągu tygodnia z najpopularniejszych miast w Polsce z Warszawy, Katowic ale również nowość z Radomia i Olsztyna. Klimat jaki tam panuje jest bardzo dobry dla wszystkich, przelotne będą czasem monsumy i trzęsienia ziemi, ale czego się nie robi by zakosztować luksusu. Temperatury wahają się w granicach 30 stopni całym rokiem.

Przelot do stolicy Santo Subito trwa ok 14h lot będzie bezpośredni z cateringiem na pokładzie oczywiście, najpopularniejszym daniem serwowanym jest kotlet schabowy z ziemniakami i mizerią, dodatkowo kompot do tego. Wszystko w cenie biletu, działa również podniebny sky bar w którym podczas przelotu nad oceanem można nabyć w specjalnej cenie wódkę produkowaną w San Escobar, cygara  oraz popularne wina o nazwie Vina Tuska, a w sezonie karnawałowym zjeść Per Favorki. Miejscowości turystyczne w tym najpopularniejsza rozrywkowa Le Melange zaprasza zwolenników ludowej muzyki i techno, plaże są piaszczyste i bardzo szerokie.  Najpopularniejsza oraz najładniejsza plaża jest w  Los Paravanos, można się tam skryć za parawanem od monsumowych wiatrów nadciągających od września do połowy października. San Escobar posiada również tereny górzyste, idealnie nadające się dla trekkingowców w tym np. Sierra Gruz z najwyższym szczytem In Vitro 1295 m . n.p.m, albo Sierra Siarra.  Na terenie Republiki podczas wyjazdu wakacyjnego można również udać się na pielgrzymkę do Gargamele, gdzie kończy się już budowa najwyższego posągu na świecie, nie jest jeszcze znana jego nazwa oraz kryjąca się tam postać, ale już chodzą pewne pogłoski na ten temat.  Miłośnicy sportów wodnych również znajdą coś dla siebie w San Eskobar, najbardziej rozwiniętą infrastrukturę turystyczną już ma zatoka Bahia De Esperal, panują tam idealne warunki dla kitsurferów i windsurferów,  dla początkujących poleca się pływanie rowerkiem wodnym lub kajakiem, a potem już można spróbować swoich sił w windsurfingu. Na miejscu już jest otwartych ok 20 szkółek. Nurkować natomiast można obok małej wysepki Porto Zorro, jest tam wrak statku, który porwał kiedyś Zorro ze swoimi kompanami.  Bardzo popularny staje się również rafting rwącymi rzekami Riu Mojito, Riu Pina Colada. Cena za osobę nie przekracza 60 euro za spływ do doliny Terra My.  Noclegi jak na początek sezonu również będą w promocyjnych cenach i jak wcześniej zostało wspomniane każdy hotel posiada tylko opcję  all inclusive z bogatym zapleczem alkoholowym  i rekreacyjnym.  Nowością w tym roku będzie kulig z pieczeniem kiełbasek w historycznej  miejscowości odkopanej w IV wieku p.n.e Que Pasa. Jest  to połączenie zwiedzania z rekreacją.  Władze rządowe już szykują się na najazd turystów dlatego lepiej nie czekać na last minute tylko wykupić teraz w first minute co będzie gwarancją pobytu w tej wspaniałej Republice San Eskobar.

Foto: Jarek Kubicki

Dodaj komentarz