Weekend w Wenecji

Wyjazdy weekendowe

Wyjazdy weekendowe staja się coraz bardziej popularne. Na naszej stronie znajduje się pełna gama takich wyjazdów. Najbardziej popularnymi są już od dawna: Włochy ze starożytnym Rzymem na czele, Portugalia ze stolicą Lizboną, Hiszpania i Barcelona oraz od dawien dawna króluje Paryż. Każdy z tych wyjazdów trwa od 2 do 4-5 dni oraz posiada własny program zwiedzania. Podczas wyjazdów weekendowych zwiedzić można wszystkie najważniejsze atrakcje w rejonie z wykwalifikowanym przewodnikiem na miejscu.

Co zwiedzać podczas wyjazdu weekendowego?

Zazwyczaj takie wyjazdy odbywają się samolotem tanich linii lotniczych, aby jak najdłużej być na miejscu, ponieważ autokar zjada mnóstwo czasu . Każda wycieczka jest unikalna, tworzona na podstawie autorskiego planu organizatorów, ale zawsze obejmuje wszystkie najważniejsze punkty zwiedzania. Jeśli chodzi o wyżywienie na miejscu, to raczej jest to samo śniadanie lub 2 posiłki, śniadania i obiadokolacje w wyznaczonych restauracjach z bufetem. Do każdej obiadokolacji napoje są dodatkowo płatne. Wygodna formuła all inclusive jednak nie sprawdza się podczas zwiedzania miast. Turyści będąc już na miejscu poruszają się lokalnymi środkami transportu. Grupy liczą maksymalnie do 20 osób, aby łatwiej się zwiedzało, każda osoba z grupy posiada system tour guide, czyli tłumaczenie na słuchawkach podczas wizytacji w muzeach, klasztorach itd.. Wyjazdy weekendowe z reguły odbywają się wiosną, latem i jesienią. Wtedy jest najlepsza pora na zwiedzanie. Standard hotelowy zaczyna się od 3-4 *. Hotele są głownie położone na obrzeżach miast, ale bywają także w centrum. Nazwy hoteli nie są wcześniej znane, dopiero na ok 3 dni przed wylotem można się dowiedzieć w którym hotelu organizator wyznaczy zakwaterowanie.

Przeglądając programy wycieczek objazdowej na naszej stronie, zawsze zamieszczona jest mapka i dokładny plan zwiedzania, godziny mogą ulec zmianie oraz czasem następuje modyfikacja programu z przyczyn niezależnych od organizatora. Wyjazdy weekendowe bardzo popularne są podczas długich weekendów, dlatego aby zarezerwować na naszej stronie taki wyjazd to najlepiej zrobić to jak najszybciej bo potem jest dużo chętnych. Głównie chodzi o wyjazdy na weekend majowy, czy czerwcowy. Uczestnikami takich wyjazdów są osoby w różnym wieku, najwięcej jest młodych ludzi lub starszych. Małe dzieci nie są zabierane, ze względu na program zwiedzania, chyba że wybierzemy Paryż i Disneyland. Wybierając wycieczkę objazdową można zwiedzić o wiele więcej punktów i zabytków niż na własną rękę, bo zawsze o czymś zapomnimy albo przeoczymy. Podróżowanie w wycieczkach zorganizowanych stwarza możliwości poznania wielu ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Znamy przypadki takich małych grupek ludzi, którzy poznali się podczas wyjazdu do Rzymu i od tamtej pory podróżują już razem. Wyjazdy tego typu są dobrą alternatywą dla seniorów. Którzy nie znają języka obcego , a chcą odwiedzić miejsca im dotąd nieznane. Podczas wyjazdu zawsze jest pilot wycieczki oraz przewodnik przy zwiedzaniu. Podróżując tanimi liniami lotniczymi trzeba pamiętać o rozmiarach bagażu podręcznego, który zawsze jest w cenie, ewentualnie dokupić bagaż główny od 15 kg do nawet 30 kg. Wycieczki objazdowe często zdarzają się w opcji last minute, wtedy cena ich jest naprawdę korzystna. Trzeba jedynie pamiętać, że do ceny podstawowej musimy doliczyć bilety wstępów, płatność jest u pilota wyjazdu w lokalnej walucie. Często również doliczane są napiwki dla kierowców autokarów, jeśli zwiedzamy dany kraj takim środkiem transportu i głównie w krajach arabskich.

Dodaj komentarz