farbowanie wlosow

Na czym polega farbowanie włosów? 3 fakty, które Cię zaskoczą

Farbowanie włosów jest dla każdego człowieka nowym elementem w życiu, który znacznie może wpłynąć na jego komfort. Nowa farba do włosów to nowy wystrój naszego ciała, a także szokowanie przyjaciół lub rodziny na spotkaniach towarzyskich, dlatego, jeżeli czujemy, że chcemy się podjąć farbowaniu włosów, to czeka nas niezła przygoda.

Farbowanie włosów od podstaw

Przede wszystkim warto pamiętać, że farbowanie włosów różni się od tego, z jakiego koloru na jaki chcemy zmienić odcień swoich włosów. W przypadku ciemniejszych włosów stosowanie rozjaśniacza do farby typu blond będzie koniecznością, czego nie ma miejsca w przypadku odwrotnej sytuacji, kiedy kobietę o kolorze włosów blond chcemy przefarbować na kolor ciemniejszy.

Po drugie farba do włosów pozwala nam na rozjaśnienie lub pociemnienie pasm włosów o maksymalnie pięć tanów. Z tego powodu należy rozważyć przede wszystkim to, jaki kolor włosów posiadamy naturalnie i jaki kolor włosów chcemy ostatecznie osiągnąć. Każda poważna zmiana nie może być wykonywana gwałtownie, gdyż czasu potrzebuje nie tylko nasza farba, ale także nasze włosy, które z powodu nieodpowiedniej pielęgnacji mogą tracić na gładkości i wytrzymałości.

Po trzecie należy uważać na farby amoniakowe, gdyż one przeważnie są stosowane do takich istotnych zmian w kolorze włosów, ale pociągają za sobą nieprzyjemny, ostry zapach podczas farbowania. Dlatego warto zastosować do farbowania farbę bez amoniaku, która będzie mogła nas zadowolić w taki sam sposób, jak farba z amoniakiem, a jednocześnie sprawi, że będziemy posiadali osobisty komfort ze zmiany kolory naszych włosów.

Na jaki kolor włosów najlepiej się zdecydować?

Wszystko, na co się zdecydujemy, zależy od naszych pragnień i osobistych preferencji. Powinniśmy pamiętać, że przede wszystkim to my, czyli każdy z nas osobna, decyduje, jak chce wyglądać w swoim ciele i w jakim kolorze będzie mu najlepiej. Brunetka i farba blond, blondynka i ciemniejsza farba, inne kolorowe farby: wszystko zależy od nas.

Po zdecydowaniu się na interesujący nas, odpowiedni kolor farby, warto jest też zdecydować się na to, w jaki sposób przefarbujemy swoje włosy. Należy pamiętać, że farbowanie włosów jest związane z tym, że włosy będą miały styczność z kosmetykiem o określonych chemikaliach, a w obecnych czasach, kiedy potrafią istnieć różne schorzenia skóry głowy, alergie i różne przeciwności, należy rozważyć, czy z medycznego punktu widzenia wybór farby do włosów będzie odpowiedni.