Saranda deptak

Czy warto jechać na urlop do Sarandy w Albanii?

Saranda jest jedną z najczęściej wybieranych opcji podczas wyjazdu do Albanii- kraju, który co rok gości ogromną liczbę turystów z całego świata. Które atrakcje warto zobaczyć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Najciekawsze atrakcje Sarandy i okolic

Saranda oraz okolice obfitują w bardzo wiele różnorodnych atrakcji. Znany kurort Riwiery Albańskiej położony nad Morzem Jońskim, ma nam do zaoferowania bardzo wiele ciekawych miejsc, które zapadną w pamięć na długi czas. Pomimo tego, że Saranda nie obfituje w ogromną ilość ciekawych obiektów architektonicznych czy zabytków, odnaleźć można w niej kilka prawdziwych „perełek”, które warto zobaczyć, przybywając nawet z najbardziej odległych zakątków świata.

Plaże

Odwiedzając Sarandę z całą pewnością możemy liczyć na piękne, wyjątkowe plaże. Jedne z najpiękniejszych znajdują się w Ksamili. Wyjątkowy kolor wody, urokliwe wysepki, to naprawdę rajskie miejsca, które zachwycają najbardziej wymagających turystów liczących na zapierające dech w piersiach widoki. Jednymi z najbardziej spokojnych, zacisznych plaż są Kakome i Koreza, które również cechują się niespotykanym pięknem.

Sarada port

Zamek Lekures

Zamek Lekures to jeden z najbardziej atrakcyjnych punktów widokowych na pobliską wyspę Korfu. Zwiedzając zamek, możemy skorzystać z usług gastronomicznych wysokiej klasy restauracji, oferującej wyjątkowo smaczne dania, desery czy inne smakowitości. Co więcej, na jej terenie bardzo często odbywają się pokazy muzyki i tańca albańskiego. Zamek pochodzi z XVI wieku. Został wybudowany na polecenie sułtana Sulejmama Wspaniałego. Co ciekawe, zamek możemy zwiedzać za darmo, każdego dnia, przez całą dobę.

Stanowisko archeologiczne Butrint

W Parku Narodowym Butrint każdy miłośnik historii i archeologii odnajdzie coś dla siebie. Cały kompleks wpisany został na listę UNESCO. Legenda głosi, że park Butrint założony został przez uciekinierów z Troi, a nawet przez samego herosa Eneasza. Znajduje się w nim stanowisko archeologiczne, w którym możemy podziwiać antyczną, wczesnochrześcijańską bazylikę, teatr, baptysterium, łaźnie czy wenecki zamek.

Błękitne oko

Trzydzieści minut drogi od Sarandy położona jest jedna z najbardziej okazałych atrakcji- Błękitne oko. To wyjątkowe miejsce pełne kolorów, niespotykanych zapachów oraz dźwięków. Niektórzy określają Błękitne oko prawdziwym rajem. Intensywnie zielona, przepiękna, albańska roślinność sprawia, że w sezonie letnim, zwłaszcza w lipcu, miejsce wyróżnia się na tle innych. Główna atrakcja to podwodne wywierzysko głębokie na 50 metrów. Wypływa z niego krystaliczna woda w przepięknym odcieniu turkusu i błękitu, która wraz z intensywną barwą roślin, będzie niepowtarzalnym widokiem, którego nie zobaczymy nigdzie indziej.

Jeśli szukasz pięknego miejsca na wczasy za granicą z ukochaną, przyjaciółmi czy rodziną, Saranda w Albanii będzie doskonałym wyborem na odpoczynek, turystkę oraz najwyższej klasy relaks. Więcej ciekawych informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule https://nawakacje.eu/5-praktycznych-informacji-dla-wybierajacych-sie-do-sarandy/.