noclegi zakopane

Rodzinny pobyt w Zakopanem. Czym kierować się przy wyborze noclegu?

Zakopane to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wyjazdowych w Polsce. Ze względu na charakterystykę gór jest on celem turystycznym zarówno w zimę, jak i latem. Planujesz rodzinne wakacje na Podhalu i zastanawiasz się czym kierować się przy wyborze noclegu? Podpowiadamy!

Przede wszystkim dobra lokalizacja

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru noclegu podczas wizyty w Zakopanem jest lokalizacja. Powinna być ona dobrana pod kątem naszego celu podróży. Jeżeli celem wyjazdu jest leniwy odpoczynek, ciesząc się górskim powietrzem i widokami to warto wybrać nocleg, który znajduje się na obrzeżach miasta i jest nieco oddalony od głównych dróg.

Bardzo dużo osób przyjeżdża do Zakopanego z myślą chodzenia po górach. W takim wypadku warto poszukać noclegu, który znajduje się w pobliżu szlaków lub dworca autobusowego, który może być punktem początkowym wyprawy. Jeżeli jednak przyświeca nam cel korzystania z uroków samego miasta, dobrze postawić na nocleg w pobliżu centrum. Kryterium to spełnia hotel Aries Zakopane.

Zastanówmy się nad standardem

Preferowana lokalizacja już wybrana? Czas zwrócić uwagę na standard. Wysokość standardu miejsca noclegowego jest uzależniona od prywatnych upodobań oraz osobistych potrzeb. Dla niektórych osób ważne jest, aby ośrodek był wyposażony we wszystkie udogodnienia, takie jak np. SPA, a dla innych istotne jest jedynie wygodne łóżko i podstawowa łazienka.

Jeżeli należysz do pierwszej grupy, warto szukać wśród większych hoteli i ośrodków, które oferują wysoki standard. Jeżeli jednak zależy Ci na kameralne atmosferze oraz spokoju, być może dobrym wyborem będą prywatne kwatery lub małe pensjonaty urządzone w góralskim stylu. Aby dokonać dopasowanego do siebie wyboru, zastanów się dobrze nad własnymi potrzebami i celem podróży.

Cena gra istotną rolę

Standard miejsca noclegowego nierozłącznie wiąże się z ceną. Należy zdawać sobie sprawę, że duże hotele z basenami i SPA to zdecydowanie większy koszt niż wynajęcie prywatnej kwatery lub niewielkiego pokoju w pensjonacie. Duży wpływ na wybór noclegu ma wysokości funduszy, jakimi dysponujemy oraz liczba dni, na które planujemy pobyt.

Jeżeli Twoim celem jest wydać jak najmniej pieniędzy, pensjonat lub prywatna kwatera będzie najlepszym finansowo rozwiązaniem. Jeżeli jednak planujesz duży wyjazd, na który zarezerwowałeś dużą ilość funduszy, można pozwolić sobie na nieco bardziej ekskluzywne miejsce noclegowe. Wszystko zależy od własnych preferencji i możliwości.

Dodaj komentarz