Wakacje w Hiszpanii

Hiszpania na wakacje

Wyjazdy do Hiszpanii na wakacje dla każdego są dużym przeżyciem.  Hiszpania jest zróżnicowanym krajem z górami , pięknymi plażami jak i mnóstwem zabytków.  Mieszkańcy są nastawienie bardzo pozytywnie do życia, uśmiechnięci, pełni energii, Polacy dużo się uczą od Hiszpanów podczas wyjazdu do ich rodzimego kraju. Odbywa się tam wiele fiest w ciągu roku, a lokalni podróżują,  aby jak najwięcej się pobawić.  Wakacje w Hiszpanii może wiązać się trochę z chaotycznością tego kraju i jego mieszkańców, panuje tam notoryczne spóźnianie się, niesłowność, ale to wszystko głównie na południu kraju.

Nikt się nigdzie nie spieszy, wszystko jest raczej otwarte wieczorami do południa możemy zastać wiele sklepów pozamykanych.  Wyjeżdżając na szybkie wakacje last minute wybieramy hotel  położony w różnych regionach w kraju. Najpopularniejszym jest Katalonia, czyli Costa Brava z głównym miastem Barcelona, w którym znajduje się lotnisko.  Zaczynając nasza przygodę z tym słonecznym krajem musimy wybrać dogodny środek transportu. Większość ofert turystycznych opiera się na przelotach czarterowych do Barcelony.  Na wakacje możemy wybrać się również własnym samochodem jednak podróż będzie długa i męcząca ok  35h.  Większość turystów wybiera Costa Brava samolotem i najlepiej w opcji all inclusive, aby rozkoszując się plażowaniem popijali sobie drinki oraz jest to również wygodna forma dla rodzin z dziećmi, są przekąski dla maluchów w postaci lodów, pizzy, specjalne menu w restauracji.  Przemieszczając się na miejscu można swobodnie podróżować autobusem, bilety są w  przystępnych cenach od 1,5 euro za kurs do pobliskiej miejscowości, centrum. Turyści udający się pobyt na Costa Brava, bardzo często korzystają z pociągów do Barcelony w celu zwiedzania, bo są szybkie i w dobrych cenach. Jednak najpopularniejszym środkiem podróżowania na wakacjach w Hiszpanii jest jednak wypożyczenie samochodu. Pokonując duże dystanse zwiedzają całe wschodnie wybrzeże aż do Costa Del Sol czy tez Costa de La Luz można sporo zaoszczędzić zrzucając się wspólnie na auto. Ceny zaczynają się już od 50 euro za dzień.  Będąc w samej już Barcelonie na wakacjach można podróżować metrem, które dojeżdża niemal wszędzie.  Ceny biletów również nie są wygórowane od ok 1,30 euro . Będąc w centrach miast trzeba uważać na złodziei, co jest dużym problemem właśnie w Barcelonie. Pozostańmy w Barcelonie, nie trzeba jej chyba za dużo przedstawiać ponieważ jest bardzo popularna na całym świecie.  Warto zwiedzić średniowieczna starówkę,  katedrę, port, plażę, koniecznie wybrać się na spacer Ramblą, a dla fanów piłki nożnej nie może zabraknąć odwiedzin w najsłynniejszym stadionie Camp Nou.

Wakacyjne wieczory w Hiszpanii

Wieczorami na wakacjach można wybrać się na Plaza Espania z pięknymi fontannami, gdzie odbywają się pokazy do muzyki i sztucznego światła.  Wspominaliśmy już o zabytkach ale warto jeszcze podkreślić dlaczego Hiszpania jest tak często wybierana przez turystów, głownie przez pogodę całym rokiem panuje wieczna wiosna, temperatury zimą dochodzą do ok 14-16 stopni, natomiast latem już do granicy 40. Seniorzy częściej podróżują w terminach kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik , listopad, natomiast młodzież od czerwca do września. Jeśli chodzi o obiekty wybierane to najchętniej turyści korzystają z oferowanych przez biura podróży pakietów turystycznych w których jest przelot, zakwaterowanie, wyżywienie z reguły all inclusive, transfery do hoteli, ubezpieczenie oraz opieka rezydenta.  Natomiast młodzież zazwyczaj wybiera przejazdy autokarem, albo z grupą zorganizowaną na obozy, kolonie, lub jak wcześniej zostało wspomniane na dojazd własnym samochodem.

Dodaj komentarz